image of North Bonneville
www.northbonneville.com

Oh the New Years in our little community of North Bonneville, shopping, eating, drinking and enjoying time with friends and family. To be clear, Holiday cheer lives in North Bonneville, Washington. Around here, it's like the rest of the country, we all shop on Amazon.com for the most part because access to mega malls is slim. It's not a complicated place we live in, it's easy. Make North Bonneville, Washington your new home or just come to play. It's all here in North Bonneville!
It's September 22, 2018 start now and make plans to see North Bonneville today!

About North Bonneville

North Bonneville in Washington can be found in the 98639 zip code or postal code and is the kind of place you come to and relax. Leave the day-to-day stresses of live behind. Discover your North Bonneville, discover your happy place.

Where is North Bonneville

On the map, North Bonneville is easy to spot, its that town right at the crossroads of The Best and Place in the World. Click more for more maps of North Bonneville and its surrounding countryside.

People of North Bonneville

One of our greatest assets are our people. Come and meet the citizens of North Bonneville

North Bonneville on Social

North Bonneville Real Estate

One of Washington's up and coming communities, the North Bonneville real estate market is getting hotter by the month. If you've considered a move out of the day to day and were looking in Washington, you should be taking a look at North Bonneville

Fun in North Bonneville

We have a lot of fun around in land of North Bonneville. Here are some things you might be interested in.

CSkamania Population: 1,005 Class: Code Incorporation: 1935 Form of Government: Mayor-Council Wards: No Some Events of interest in North Bonneville include Gorge Days and the great car show

The Mayor of North Bonneville is Don Stevens. His blog can be found here BLOG

City Council of North Bonneville

Charles Pace
City Council Position #1 	Elected November 2011
2 year term expires December 31, 2015 	
Contact via City Hall
  	 
Bob Bianchi
City Council Position #2 	Appointed
1 year term expires December 31, 2017 	Email
Phone:509-427-5018
  	 
Mike Baker
City Council Position #3 	Elected November 2011
4 year term expires December 31, 2015 	Email
Phone: 509-427-5366
  	 
Craig Forster
City Council Position #4 	Appointed September 2012
3 year term expires December 31, 2015 	Email
Phone: 509-427-7779
  	 
Michael Hamilton
City Council Position #5 	Appointed July 2013
4 year term expires December 31, 2015 	Email
Phone: 509-427-7042
Committee Appointee(s) Meets More Info
 
Volunteer Fire Dept. Jeremy Tennison Every Monday
7:00 pm at Fire Hall
 
Planning Commission Chairman Greg Hartnell 1st and 3rd Tuesday
7:00 pm at City Hall
 
Skamania County Emergency Mgt. Board Tom Jermann Six times per year Oversees and controls the operation of the Emergency Services Coordinator.
Contact ? John Carlson
 
Skamania County Emergency Mgt.
Volunteer Org.
Jeremy Tennison Bi-monthly Coordinates various emergency management boards.
Contact ? John Carlson
 
Emergency Service Compensation Board Mayor Don Stevens
Councilor Charles Pace
As needed By statute, Mayor and one council member must serve.
Contact ? Marilyn Butler
 
Skamania County Chamber of Commerce Councilor Jennifer Stratton-Pies 1st Thursday
12:00 pm in Stevenson
Coordinates the promotion of tourism within the County.
Contact ? Casey Roeder
 
Skamania County Regional Transp. Board John Spencer 1st Wednesday Addresses coordination of transportation planning regionally and reviews some Federal funding disbursements.
Contact ? Dale Robbins, RTC
 
Skamania County Law and Justice Council Judge Bill Nix As needed Mandated committee to establish a law and justice plan for the Skamania County communities.
Contact ? Peter Banks
 
Skamania County Disabilities Board Mayor Don Stevens As needed Contact ? Marilyn Butler
 
Klickitat-Skamania Utilities Coordinating Council Bryan Henrichsen Once Yearly Responsible for coordination underground utilities
 
Skamania County Boundary Review Board Tom Jermann As needed Contact ? Debbie Van Kamp
 
Skamania County Solid Waste Advisory Board John Spencer 4th Tuesday
1:00 pm, Annex room
Two year appointment, deals with solid waste issuesStevenson Mayor Frank Cox
Contact ? Brad Uhlig
 
Southwest Washington Air Pollution Authority Mary Ann Duncan-Cole
Stevenson Mayor Frank Cox
3rd Tuesday
Vancouver
Deals with enforcement & implementation of Clean Air Act. Joint North Bonneville and Stevenson representation
 
Community Action Team Mayor Don Stevens Quarterly Sets priorities for community development projects for state wide grant prioritization.
 
Mid Columbia Economic Development District Mayor Don Stevens 3rd Wednesday
7:00 pm
Two year joint North Bonneville and Stevenson appointments. Deals with regional economic development, approves loans to small businesses, deals with Federal Economic Development Administration.
Contact ? Amanda Hoey
 
Skamania County Economic Dev. Council Mayor Don Stevens 2nd Thursday for lunch Twelve member board ? two year appointments. Coordinates agencies dealing with business and industrial development and actively recruits new industries and businesses into the community.
Contact ? Peggy Bryan
 
North Bonneville Public Safety Committee Bryan Henrichsen
 
North Bonneville Finance Committee

Full City Council

 

 
Streets/Utilities/Maintenance Committee Bryan Henrichsen
Tom Jermann
 
Parks/Recreation/Landscaping Committee Bryan Henrichsen
Tom Jermann
Jim Runkles
Bob Bianchi
 
North Bonneville Sign Committee Tom Jermann
Councilor Mike Baker
 
Mosquito Board Tom Jermann   5-member board of the junior taxing district that covers Skamania County and North Bonneville. 1-Year appointment.
 
WA Cities Insurance Authority Mayor Don Stevens
John Spencer
 
Hotel/Motel Tax Committee Casey Roeder, Chamber
Ron Winter, Planning
Marfa Scheratski, Hot Springs
Judy Bair, Wind River Publishing
Ian Block, RV Park
Councilor Patience Udall
 

    Concerts in Washington

    REGGAE / REGGAETON

    11/02/2018 18:00 Soja
    4/26/2019 19:30 Afro-Cuban All Stars

    RAP / HIP HOP

    9/25/2018 19:00 Denzel Curry
    9/26/2018 20:00 Chief Keef
    9/27/2018 12:00 Doja Cat
    9/27/2018 19:30 LeCrae & Andy Mineo
    9/27/2018 20:00 Chief Keef
    9/28/2018 21:00 SLAY: A Hip Hop Party for LGBT, and People of Color
    9/28/2018 19:30 LeCrae & Andy Mineo
    9/29/2018 19:30 Childish Gambino & Rae Sremmurd
    10/01/2018 20:00 DPR Live
    10/02/2018 20:00 Michael Christmas
    10/04/2018 19:30 On The Run II: Beyonce & Jay-Z
    10/09/2018 20:00 Oddisee & Evidence
    10/10/2018 20:00 Jay Rock
    10/11/2018 21:00 Kyle
    10/16/2018 19:00 Koga Shabazz
    10/17/2018 20:00 Lil Dicky
    10/18/2018 19:30 Tech N9ne
    10/18/2018 20:00 Shoreline Mafia
    10/19/2018 20:00 Curren$Y
    10/19/2018 20:00 Hobo Johnson & The Lovemakers
    10/21/2018 20:00 Tech N9ne
    10/25/2018 20:00 Sir Mix-A-Lot
    10/26/2018 21:00 The Internet
    10/26/2018 20:00 SOB x RBE
    10/27/2018 21:00 °Mayday!
    10/27/2018 19:00 88 Degrees & Rising Tour: Rich Brian, Joji, Keith Ape & Higher Brothers
    10/27/2018 20:00 SOB x RBE
    11/01/2018 20:00 Scarlxrd
    11/01/2018 21:00 Watsky
    11/01/2018 19:00 Drake & Migos
    11/02/2018 21:00 Twista
    11/03/2018 21:00 Brockhampton
    11/10/2018 20:00 Lil Xan
    11/11/2018 20:00 Ghostemane
    11/11/2018 20:00 Oliver Francis
    11/12/2018 20:00 King Lil G & Rittz
    11/13/2018 20:00 G Herbo
    11/15/2018 21:00 Russ
    11/18/2018 20:00 Egor Kreed
    11/23/2018 21:00 Versace - Migos Tribute Night
    11/24/2018 20:00 Lil Yachty
    11/29/2018 20:00 Kweku Collins
    11/30/2018 21:00 6LACK
    12/01/2018 12:30 The Dobre Brothers
    12/18/2018 20:00 Amine

    R&B / SOUL

    9/29/2018 19:00 Conrad Sewell
    10/15/2018 20:00 Jessie Reyez
    10/19/2018 21:00 Sabrina Claudio
    11/06/2018 20:00 Tank and The Bangas & Big Freedia
    11/07/2018 20:00 Gallant & Jamila Woods
    11/10/2018 20:00 Commodores
    11/14/2018 20:00 August Greene, Common, Robert Glasper & Karriem Riggins
    11/19/2018 20:00 Jorja Smith
    11/20/2018 20:00 Somo
    12/01/2018 20:00 Mavis Staples
    12/11/2018 20:00 Allen Stone
    12/16/2018 20:00 Allen Stone
    12/17/2018 20:00 Allen Stone

    POP / ROCK

    9/23/2018 20:00 Martha Wainwright
    9/23/2018 19:30 Carbon Leaf
    9/24/2018 20:00 Amy Shark
    9/24/2018 20:00 Carbon Leaf
    9/25/2018 20:00 Gregory Alan Isakov
    9/25/2018 20:00 Japanese Breakfast
    9/26/2018 19:00 Never Shout Never
    9/26/2018 20:00 Jonathan Wilson & William Tyler
    9/26/2018 19:00 Jeff Tweedy
    9/26/2018 19:30 Angra
    9/27/2018 20:00 Bryan John Appleby
    9/27/2018 20:00 Sunset Rollercoaster
    9/27/2018 19:00 Survivor
    9/28/2018 20:00 Richard Clayderman
    9/28/2018 21:00 Dave Alvin & Jimmie Dale Gilmore
    9/28/2018 21:00 Miguel
    9/28/2018 21:00 The Jesus Lizard
    9/28/2018 21:00 Dodie Clark
    9/28/2018 16:00 Journey & Def Leppard - Camping Pass
    9/29/2018 22:00 Die Nasty
    9/29/2018 20:30 Paul Rodgers
    9/29/2018 20:30 Agnes Obel
    9/29/2018 20:00 I'm With Her: Sara Watkins, Sarah Jarosz & Aoife O'Donovan
    9/29/2018 21:00 Eleanor Friedberger
    9/29/2018 20:00 Chvrches
    9/29/2018 19:30 Air Supply
    9/29/2018 19:00 Journey & Def Leppard
    9/30/2018 19:30 Gabriel Royal
    9/30/2018 20:00 The Boxer Rebellion
    9/30/2018 19:30 Jeff Tweedy
    10/01/2018 20:30 Dawes
    10/01/2018 19:30 First Aid Kit
    10/02/2018 19:30 Stephen Stills & Judy Collins
    10/02/2018 23:59 Hyukoh
    10/03/2018 20:00 Graham Bonnet Band
    10/04/2018 19:00 MAX
    10/04/2018 20:00 The Vaccines
    10/04/2018 19:00 Stephen Stills & Judy Collins
    10/04/2018 20:00 The Descendents
    10/05/2018 21:00 Elliott Brood
    10/05/2018 19:00 Dead Sara
    10/05/2018 20:00 5 Seconds of Summer
    10/05/2018 20:00 Robyn Hitchcock & The Nashville Fabs
    10/05/2018 20:00 The Descendents
    10/06/2018 14:00 Alec Shaw, James Anaya & Zahara
    10/06/2018 20:00 Jessie J
    10/06/2018 20:00 Thee Oh Sees
    10/07/2018 21:00 Shellac
    10/07/2018 19:00 Shinedown & Godsmack
    10/07/2018 20:00 The Buttertones
    10/07/2018 20:00 Thee Oh Sees
    10/08/2018 19:00 Of The Heavy Sun
    10/08/2018 20:00 Jeremy Zucker
    10/09/2018 20:00 Gregory Alan Isakov
    10/09/2018 19:00 Alkaline Trio
    10/10/2018 20:30 St. Lucia
    10/10/2018 19:00 Shinedown & Godsmack
    10/11/2018 20:00 Paul Anka
    10/12/2018 21:00 Car Seat Headrest
    10/12/2018 20:00 moe.
    10/12/2018 19:00 The Score
    10/12/2018 20:00 War - Band
    10/13/2018 20:00 The Birthday Massacre
    10/13/2018 21:00 Car Seat Headrest
    10/13/2018 20:00 Jain
    10/13/2018 21:00 Pigeons Playing Ping Pong
    10/13/2018 19:00 Mark Lindsay
    10/14/2018 19:00 Alma - band
    10/14/2018 20:00 Old Time Relijun & Naomi Punk
    10/14/2018 19:30 Meg Myers
    10/15/2018 18:30 Like Pacific & Roam
    10/16/2018 18:30 Polyphia
    10/16/2018 20:00 Pond
    10/16/2018 19:30 St. Paul and The Broken Bones
    10/16/2018 20:30 Kick Out The Jams: MC50
    10/17/2018 20:00 The Sheepdogs
    10/17/2018 20:00 Matthew Sweet & The Dream Syndicate
    10/18/2018 20:00 Minor Empire
    10/18/2018 20:00 Prettymuch
    10/19/2018 20:00 Loverboy
    10/19/2018 20:00 Papadosio
    10/19/2018 19:00 Buffy Sainte-Marie
    10/20/2018 20:00 Loverboy
    10/20/2018 19:00 Gruff Rhys
    10/21/2018 19:30 Nekromantix
    10/21/2018 20:00 Hikes - Band
    10/21/2018 19:00 Papadosio
    10/21/2018 20:00 Windhand
    10/22/2018 20:00 Noah Cyrus
    10/23/2018 19:00 Bob Weir and Wolf Bros
    10/24/2018 20:30 Billie Eilish
    10/25/2018 20:30 Ceremony
    10/25/2018 20:00 The Dodos
    10/25/2018 20:30 Gorgon City
    10/26/2018 20:00 The Meteors
    10/27/2018 3:30 Ceraadi
    10/27/2018 20:00 The Meteors
    10/27/2018 20:00 Liverpool Legends
    10/28/2018 20:00 The Joy Formidable
    10/28/2018 20:00 Simple Minds
    10/30/2018 20:00 Molly Burch
    10/30/2018 19:30 Death From Above 1979
    10/30/2018 20:00 Fidlar
    10/31/2018 20:00 Joyce Manor
    10/31/2018 21:00 Passenger
    10/31/2018 19:00 Mitski
    11/01/2018 20:00 Skid Row
    11/01/2018 20:00 Wild Nothing
    11/01/2018 20:00 The Milk Carton Kids
    11/02/2018 20:00 Tommy James and The Shondells
    11/02/2018 20:00 David Crosby
    11/02/2018 20:00 Los Campesinos!
    11/02/2018 19:00 City of the Sun
    11/03/2018 20:00 America
    11/03/2018 19:00 Fabulous Thunderbirds
    11/04/2018 20:00 Joan Baez
    11/05/2018 20:00 Cloud Nothings
    11/06/2018 21:00 Sure Sure & Wilderado
    11/07/2018 20:00 MeWithoutYou
    11/07/2018 20:00 Crowd Lu
    11/07/2018 19:30 Troye Sivan
    11/07/2018 19:00 98 Degrees
    11/08/2018 20:00 Harry Hudson
    11/08/2018 20:30 Lily Allen
    11/09/2018 20:00 Rubblebucket
    11/09/2018 21:00 Clan Of Xymox
    11/10/2018 18:00 Big Data
    11/10/2018 21:00 Fu Manchu
    11/10/2018 20:00 Nearly Dan
    11/11/2018 19:30 The Wrecks
    11/11/2018 20:00 Jake Shears
    11/11/2018 18:00 VetsAid 2018: Joe Walsh, Don Henley, James Taylor, Chris Stapleton & HAIM
    11/11/2018 20:00 The Paper Kites
    11/12/2018 20:00 Why? Plays Alopecia
    11/12/2018 19:30 Justin Timberlake
    11/13/2018 19:00 Korpiklaani
    11/13/2018 19:30 Justin Timberlake
    11/14/2018 20:00 Guided by Voices
    11/14/2018 20:00 Rufus Wainwright
    11/15/2018 19:30 Air Supply
    11/15/2018 21:00 Death Valley Girls
    11/15/2018 20:00 Dermot Kennedy
    11/16/2018 19:00 Underoath
    11/16/2018 19:00 Twenty One Pilots
    11/16/2018 21:00 Young Fathers
    11/17/2018 18:00 Wavves
    11/17/2018 20:00 Steven Wilson
    11/17/2018 20:30 Dear Rouge
    11/17/2018 20:00 Cat Power
    11/17/2018 20:00 Blues Traveler
    11/17/2018 20:00 Fleetwood Mac
    11/18/2018 20:00 Tacocat & Black Belt Eagle Scout
    11/18/2018 20:00 Pedro The Lion
    11/20/2018 18:00 Underoath
    11/20/2018 20:00 Kodaline
    11/23/2018 20:00 Pedro The Lion
    11/24/2018 21:00 Polyrhythmics
    11/27/2018 20:00 Squirrel Nut Zippers
    11/27/2018 19:00 Palaye Royale
    11/28/2018 19:30 Neko Case
    11/29/2018 20:00 The Dig, Hustle & Drone
    11/29/2018 20:00 Jefferson Starship
    11/29/2018 20:00 Neko Case
    11/30/2018 20:00 Chris Robinson Brotherhood
    11/30/2018 19:00 Casting Crowns
    12/01/2018 19:00 Casting Crowns
    12/01/2018 20:00 Louis The Child
    12/01/2018 19:00 Novo Amor
    12/01/2018 20:00 Jim Brickman
    12/01/2018 14:00 Jim Brickman
    12/02/2018 20:00 Alec Benjamin
    12/03/2018 20:30 Pinback
    12/03/2018 20:00 Elvis Costello
    12/04/2018 19:00 Koo Koo Kanga Roo
    12/04/2018 20:00 Kingston Trio
    12/06/2018 20:00 Andy Shauf
    12/07/2018 23:00 Zepparella - All Female Tribute To Led Zeppelin
    12/07/2018 19:00 Zepparella - All Female Tribute To Led Zeppelin
    12/11/2018 20:00 Fucked Up
    12/12/2018 21:00 Haerts
    12/14/2018 20:00 Myles Kennedy
    12/14/2018 20:00 Tenacious D
    12/14/2018 20:00 Dweezil Zappa
    12/15/2018 20:00 Kurt Vile
    12/16/2018 20:00 Myles Kennedy
    12/18/2018 20:00 John Grant
    12/18/2018 20:00 Bernhoft
    12/22/2018 20:00 Ted Vigil - John Denver Tribute
    12/31/2018 21:00 Thunderpussy & Red Fang
    12/31/2018 20:00 Straight No Chaser
    1/13/2019 20:00 NAO
    1/19/2019 19:30 Elvin Bishop & Charlie Musselwhite
    1/19/2019 18:00 Louden Swain
    1/19/2019 19:30 Slapshot
    1/25/2019 20:00 Hell's Belles
    1/26/2019 20:00 Olafur Arnalds
    2/06/2019 20:00 Hippo Campus
    2/06/2019 20:00 Reverend Horton Heat
    2/07/2019 20:00 Hippo Campus
    2/09/2019 20:00 Bob Seger And The Silver Bullet Band
    2/16/2019 19:00 Ambrosia & Brewer and Shipley
    3/06/2019 20:00 Julia Holter
    3/08/2019 21:00 Jungle
    3/20/2019 19:00 Don Felder
    3/23/2019 19:30 Don Felder
    4/18/2019 19:00 Why Don't We
    5/23/2019 19:30 Ronnie Spector
    6/09/2019 19:30 Flotsam and Jetsam

    PERFORMANCE SERIES

    10/27/2018 10:30 Caspar Babypants
    11/16/2018 21:00 Medasin

    OTHER

    9/29/2018 21:00 Nite Wave
    10/03/2018 20:00 Artis The Spoonman
    10/05/2018 21:00 Candi Pop - A Bubblegum Pop Dance Party
    10/05/2018 20:00 Tribute Time Machine
    10/06/2018 19:00 Noise Pollution - The Music of AC/DC
    10/06/2018 20:00 Pancakes & Booze Art Show
    10/08/2018 19:30 Another Lost Year
    10/13/2018 20:00 Pigs on the Wing - A Tribute to Pink Floyd
    10/21/2018 12:00 Mourning Market
    10/23/2018 20:00 Tune-Yards
    10/23/2018 20:00 Christine and the Queens
    10/25/2018 20:00 Puddles Pity Party
    10/26/2018 18:30 FreakNight 2018
    10/27/2018 21:00 Hells Belles
    11/02/2018 21:00 Candi Pop - A Bubblegum Pop Dance Party
    11/02/2018 23:00 Cash'd Out
    11/02/2018 19:00 Cash'd Out
    11/03/2018 21:00 Wicked Garden -The Stone Temple Pilots Tribute
    11/03/2018 20:00 Spirit Award
    11/04/2018 20:00 Mac Sabbath
    11/09/2018 21:00 Beyonce vs. Rihanna
    11/10/2018 20:00 The Sound of Tomorrow: Soulection
    11/17/2018 20:00 John Mueller's Winter Dance Party
    11/23/2018 20:00 Seattle's Tribute To The Last Waltz
    11/24/2018 20:00 The Neil Youngs
    11/29/2018 19:00 Scott Bradlee's Postmodern Jukebox
    11/30/2018 20:00 Rise Up - Hamilton Tribute
    12/01/2018 20:00 Apple Jam: White Album 50th Anniversary Celebration
    12/02/2018 12:00 Mourning Market
    12/02/2018 20:00 Scott Bradlee's Postmodern Jukebox
    12/07/2018 21:00 Candi Pop - A Bubblegum Pop Dance Party
    12/08/2018 21:00 Blink180-True
    12/28/2018 19:30 Zoso - Led Zeppelin Tribute Band
    1/18/2019 21:00 Super Diamond
    1/26/2019 20:00 Surfin' - Beach Boys Tribute
    2/15/2019 19:30 A Bowie Celebration
    2/23/2019 20:00 Bee Gee's Gold - A Tribute to The Bee Gees

    NEW AGE

    9/30/2018 15:00 George Winston
    11/16/2018 19:00 Newsboys
    11/18/2018 18:00 Newsboys
    12/21/2018 19:30 Take 6
    2/14/2019 19:30 Lauren Daigle
    2/15/2019 19:30 Lauren Daigle

    LATIN

    9/27/2018 20:00 Yuridia
    10/04/2018 20:00 Amanda Miguel & Diego Verdaguer
    10/13/2018 20:00 Los Inquietos Del Norte
    10/14/2018 20:00 Los Inquietos Del Norte
    11/01/2018 20:00 Ozuna
    11/02/2018 20:00 Los Angeles Azules
    12/05/2018 20:00 Bomba Estereo
    2/01/2019 20:00 Yuridia
    4/02/2019 19:30 Jose Gonzalez & The String Theory

    JAZZ / BLUES

    9/25/2018 20:00 No BS! Brass Band & Bad News Botanists
    9/26/2018 20:00 David Bromberg Quintet
    10/02/2018 19:30 Leslie Odom Jr.
    10/03/2018 19:30 Leslie Odom Jr. & Seattle Symphony
    10/05/2018 21:00 Too Many Zooz
    10/07/2018 20:00 Sons of Kemet
    10/11/2018 19:30 Keb Mo
    10/14/2018 19:30 Keb Mo
    10/17/2018 21:00 Kamasi Washington
    10/18/2018 20:00 Hozier
    11/06/2018 20:00 Mark Guiliana
    11/15/2018 19:30 Black Violin
    11/15/2018 20:00 Masego
    11/23/2018 20:00 The Barrett Martin Group
    12/01/2018 20:00 Geoffrey Castle
    12/03/2018 20:00 Tommy Emmanuel & Jerry Douglas
    12/05/2018 20:00 Tommy Emmanuel & Jerry Douglas
    12/28/2018 20:30 Thievery Corporation

    HARD ROCK / METAL

    9/28/2018 20:00 Pallbearer & Tribulation
    9/30/2018 19:00 Mom Jeans
    9/30/2018 20:00 Die Krupps
    10/04/2018 20:00 Agnostic Front
    10/05/2018 20:00 Revocation, Exhumed, Rivers of Nihil & Yatutja
    10/06/2018 19:30 Clutch
    10/07/2018 20:00 Clutch
    10/09/2018 20:00 Satan
    10/10/2018 19:30 Monster Magnet
    10/13/2018 19:30 Hatebreed
    10/14/2018 19:30 Cognizant
    10/15/2018 19:00 Paradise Lost
    10/15/2018 19:30 Enemy Soil
    10/15/2018 18:30 GWAR
    10/18/2018 20:00 Steve Grimmett's Grim Reaper & Leather
    10/25/2018 19:30 Danzig
    10/27/2018 19:30 Ingested
    10/29/2018 19:30 Trivium
    10/31/2018 19:30 Trivium
    11/09/2018 20:00 The Contortionist
    11/20/2018 18:00 Haken
    11/20/2018 19:30 Behemoth
    12/01/2018 18:00 Uniform & The Body
    12/02/2018 19:30 Metallica
    12/14/2018 18:30 Trophy Eyes & Seaway
    3/20/2019 20:00 Metalachi
    3/23/2019 21:00 Metalachi

    FESTIVAL / TOUR

    9/29/2018 13:00 Scallywag Festival

    COUNTRY / FOLK

    9/23/2018 19:30 Rascal Flatts
    9/24/2018 19:00 Natalie Prass
    9/25/2018 20:00 Anthony Lee Phillips
    9/25/2018 19:00 John Michael Montgomery
    9/26/2018 19:00 Sammy Kershaw, Collin Raye & Aaron Tippin
    9/28/2018 19:00 Lucy Spraggan
    10/01/2018 20:00 Steve Earle and The Dukes
    10/02/2018 19:00 Saint Sister
    10/04/2018 20:00 Wild Rivers
    10/09/2018 20:00 Glorietta
    10/10/2018 20:00 The Deer
    10/12/2018 19:00 Luke Bryan, Jon Pardi & Morgan Wallen
    10/17/2018 20:00 Brothers Osborne
    10/19/2018 21:00 Saintseneca
    10/23/2018 20:00 Joshua Hedley
    10/26/2018 20:00 Demun Jones
    10/27/2018 20:00 FY5
    10/28/2018 20:00 Roo Panes
    11/01/2018 20:00 Eli Young Band
    11/01/2018 20:00 Birdtalker
    11/02/2018 19:00 Eli Young Band
    11/03/2018 20:00 Chase Rice
    11/03/2018 20:00 Tyler Childers
    11/08/2018 20:00 CAAMP
    11/08/2018 19:30 Kip Moore
    11/10/2018 20:00 Milo Greene
    11/10/2018 21:00 Flatland Cavalry
    11/10/2018 19:30 Kip Moore
    11/15/2018 20:00 Ryan Bingham
    11/29/2018 20:00 Casey Donahew
    11/30/2018 19:30 LeAnn Rimes
    12/01/2018 20:00 LeAnn Rimes
    12/02/2018 19:00 LeAnn Rimes
    12/06/2018 19:30 The Oak Ridge Boys
    12/07/2018 20:00 Rosanne Cash
    1/11/2019 20:00 Kris Kristofferson
    1/13/2019 19:30 Kris Kristofferson & The Strangers
    1/20/2019 20:30 Colter Wall
    2/19/2019 20:00 Kacey Musgraves & Soccer Mommy
    3/14/2019 20:00 I Draw Slow
    5/22/2019 19:00 Carrie Underwood, Maddie and Tae & Runaway June
    5/24/2019 19:00 Carrie Underwood, Maddie and Tae & Runaway June

    COMEDY

    10/05/2018 20:30 Billy Gardell
    10/06/2018 20:00 Kathleen Madigan
    10/12/2018 22:30 Iliza Shlesinger
    10/12/2018 20:00 Iliza Shlesinger
    10/14/2018 22:00 Jonathan Van Ness
    10/14/2018 19:00 Jonathan Van Ness
    10/14/2018 20:00 Cameron Esposito
    10/19/2018 20:00 Small Town Murder: Shut Up and Give Me Murder!!
    10/19/2018 20:00 Chris D'Elia
    10/20/2018 20:00 Gary Gulman
    10/20/2018 21:30 My Favorite Murder
    10/20/2018 19:00 My Favorite Murder
    10/21/2018 19:00 Carol Burnett
    10/22/2018 20:30 Pareja de 3
    10/24/2018 19:30 John Crist
    10/25/2018 19:30 John Crist
    10/26/2018 20:00 Felipe Esparza
    10/26/2018 20:00 Tom Papa
    10/27/2018 14:30 John Crist
    10/27/2018 19:30 John Crist
    11/05/2018 22:00 Celeste Barber
    11/05/2018 19:30 Celeste Barber
    11/16/2018 20:00 The Second City: Dysfunctional Holiday Revue
    11/16/2018 20:00 Ron White
    11/17/2018 21:00 Ron White
    11/17/2018 18:00 Ron White
    11/17/2018 20:00 Paul Reiser
    11/19/2018 19:30 David Sedaris
    11/30/2018 19:30 Jimmy Carr
    12/02/2018 20:00 A John Waters Christmas
    12/07/2018 20:00 Sarah Colonna
    12/13/2018 20:00 Jo Koy
    12/13/2018 20:00 Gina Yashere
    12/14/2018 19:30 Jo Koy
    12/15/2018 20:00 Christopher Titus
    1/25/2019 20:00 Comedy Club
    3/01/2019 20:00 J.B. Smoove
    3/08/2019 20:00 Whose Live Anyway?
    4/25/2019 19:00 Red Green

    CLASSICAL

    9/23/2018 14:00 Seattle Symphony Orchestra: Ludovic Morlot - Beethoven Violin Concerto
    9/23/2018 19:30 George Winston
    9/27/2018 19:30 Seattle Symphony Orchestra: Ludovic Morlot - Morlot Conducts Ravel
    9/28/2018 12:00 Seattle Symphony Orchestra: Ludovic Morlot - Morlot Conducts Ravel
    9/29/2018 20:00 Seattle Symphony Orchestra: Ludovic Morlot - Morlot Conducts Ravel
    10/02/2018 19:30 Max Richter
    10/05/2018 20:00 Seattle Symphony Orchestra: Stuart Chafetz - 80s Rewind
    10/06/2018 20:00 Spokane Symphony: Morihiko Nakahara - The Red Violin
    10/06/2018 20:00 Seattle Symphony Orchestra: Stuart Chafetz - 80s Rewind
    10/07/2018 15:00 Spokane Symphony: Morihiko Nakahara - The Red Violin
    10/07/2018 14:00 Seattle Symphony Orchestra: Stuart Chafetz - 80s Rewind
    10/10/2018 20:00 Anna von Hausswolff
    10/11/2018 19:30 Seattle Symphony Orchestra: Thomas Dausgaard - Beethoven Piano Concerto No. 1
    10/13/2018 20:00 Seattle Symphony Orchestra: Thomas Dausgaard - Beethoven Piano Concerto No. 1
    10/14/2018 14:00 Seattle Symphony Orchestra: Thomas Dausgaard - Beethoven Piano Concerto No. 1
    10/18/2018 19:30 Seattle Symphony Orchestra: Ruth Reinhardt - Beethoven and Tchaikovsky
    10/19/2018 19:00 Seattle Symphony Orchestra: Ruth Reinhardt - Beethoven Untuxed
    10/20/2018 20:00 Seattle Symphony Orchestra: Ruth Reinhardt - Beethoven and Tchaikovsky
    10/27/2018 11:00 Seattle Symphony Orchestra: Pablo Rus Broseta - The Planets
    10/27/2018 20:00 Seattle Symphony Orchestra: Richard Egarr - Handel's Music For The Royal Fireworks
    10/27/2018 20:00 Spokane Symphony: Haunted Hollows - The Music of Harry Potter
    10/27/2018 14:00 Spokane Symphony: Haunted Hollows - The Music of Harry Potter
    10/30/2018 19:30 Seattle Symphony Orchestra: Natasha Bazhanov & Artur Girsky - Dvorak and Schubert
    11/01/2018 19:30 Seattle Symphony Orchestra: Ludovic Morlot - Shostakovich Violin Concerto No. 2
    11/02/2018 12:00 Seattle Symphony Orchestra: Ludovic Morlot - Shostakovich Violin Concerto No. 2
    11/03/2018 20:00 Seattle Symphony Orchestra: Ludovic Morlot - Shostakovich Violin Concerto No. 2
    11/06/2018 19:30 Seattle Symphony Orchestra- Jordi Savall - Routes of Slavery
    11/08/2018 19:30 Seattle Symphony Orchestra: Ludovic Morlot - Tchaikovsky's Symphony No. 4
    11/09/2018 19:00 Seattle Symphony Orchestra: Ludovic Morlot - Tchaikovsky Untuxed
    11/10/2018 20:00 Seattle Symphony Orchestra: Ludovic Morlot - Tchaikovsky's Symphony No. 4
    11/12/2018 19:30 Joseph Adam In Recital
    11/13/2018 19:30 Vienna Boys Choir
    11/14/2018 19:30 Inon Barnatan In Recital
    11/15/2018 19:30 Seattle Symphony Orchestra: Kirill Karabits - Beethoven Symphony No. 5
    11/18/2018 14:00 Seattle Symphony Orchestra: Kirill Karabits - Beethoven Symphony No. 5
    11/23/2018 19:30 Trans-Siberian Orchestra
    11/25/2018 15:00 Trans-Siberian Orchestra
    11/29/2018 19:30 Seattle Symphony Orchestra: Gustavo Gimeno - Rachmaninov Piano Concerto No. 2
    11/30/2018 19:00 Seattle Symphony Orchestra: Gustavo Gimeno - Rachmaninov Untuxed
    12/01/2018 11:00 Seattle Symphony Orchestra: Pablo Rus Broseta - The Snowman
    12/02/2018 19:30 The Tenors
    12/07/2018 19:30 Windham Hill Winter Solstice: Will Ackerman, Barbara Higbie & Alex de Grassi
    12/07/2018 20:00 Seattle Symphony Orchestra: Stuart Chafetz - Holiday Pops
    12/08/2018 19:30 Seattle Menís Chorus: Jingle All the Way
    12/08/2018 20:00 Seattle Symphony Orchestra: Stuart Chafetz - Holiday Pops
    12/09/2018 14:00 Seattle Symphony Orchestra: Stuart Chafetz - Holiday Pops
    12/14/2018 20:00 Seattle Symphony Orchestra: Dmitry Sinkovsky - Handel's Messiah
    12/15/2018 20:00 Seattle Symphony Orchestra: Dmitry Sinkovsky - Handel's Messiah
    12/15/2018 13:00 Seattle Symphony Orchestra: Dmitry Sinkovsky - Handel's Messiah
    12/16/2018 14:00 Seattle Symphony Orchestra: Dmitry Sinkovsky - Handel's Messiah
    12/22/2018 19:30 Seattle Symphony Orchestra: Joseph Crnko - A Festival of Lessons and Carols
    12/28/2018 20:00 Seattle Symphony Orchestra: Pablo Rus Broseta - Beethoven Symphony No. 9
    12/29/2018 20:00 Seattle Symphony Orchestra: Pablo Rus Broseta - Beethoven Symphony No. 9
    12/30/2018 14:00 Seattle Symphony Orchestra: Pablo Rus Broseta - Beethoven Symphony No. 9
    12/31/2018 21:00 Seattle Symphony Orchestra: Michael Krajewski - The Doo Wop Project
    12/31/2018 19:30 Spokane Symphony: Eckart Preu - Beethoven's Ninth Symphony
    1/04/2019 20:00 Seattle Symphony Orchestra: Michael Krajewski - Love, Lust & Rock N Roll
    1/05/2019 20:00 Seattle Symphony Orchestra: Michael Krajewski - Love, Lust & Rock N Roll
    1/06/2019 14:00 Seattle Symphony Orchestra: Michael Krajewski - Love, Lust & Rock N Roll
    1/11/2019 20:00 Seattle Symphony Orchestra: Mahan Esfahani - Bach Family Tree
    1/12/2019 20:00 Seattle Symphony Orchestra: Mahan Esfahani - Bach Family Tree
    1/17/2019 19:30 Seattle Symphony Orchestra: Andrey Boreyko - Brahms Symphony No. 3
    1/18/2019 20:00 Seattle Symphony Orchestra: Andrey Boreyko - Brahms Symphony No. 3
    1/27/2019 16:00 Seattle Symphony Orchestra: Shiyeon Sung - Celebrate Asia
    1/29/2019 19:30 Leonidas Kavakos & Enrico Pace
    1/31/2019 19:30 Seattle Symphony Orchestra: Ludovic Morlot - Beethoven Piano Concerto No. 3
    2/02/2019 20:00 Michael Cavanaugh
    2/14/2019 19:30 Seattle Symphony Orchestra: Vasily Petrenko - Prokofiev Symphony No. 7
    2/16/2019 20:00 Seattle Symphony Orchestra: Vasily Petrenko - Prokofiev Symphony No. 7
    2/17/2019 14:00 Lawrence Brownlee & Eric Owens
    2/19/2019 19:30 Debussy String Quartet
    2/28/2019 19:30 Seattle Symphony Orchestra: Andras Schiff Conducts and Plays
    3/02/2019 20:00 Andras Schiff In Recital
    3/03/2019 14:00 Seattle Symphony Orchestra: Andras Schiff Conducts and Plays
    3/07/2019 19:30 Seattle Symphony Orchestra: Dima Slobodeniouk - Joshua Bell's Mendelssohn Violin Concerto
    3/08/2019 20:00 Seattle Symphony Orchestra: Dima Slobodeniouk - Joshua Bell's Mendelssohn Violin Concerto
    3/09/2019 20:00 Seattle Symphony Orchestra: Dima Slobodeniouk - Joshua Bell's Mendelssohn Violin Concerto
    3/12/2019 20:00 Nils Frahm
    3/14/2019 19:30 Seattle Symphony Orchestra: Ludovic Morlot - Bach Mass In B Minor
    3/16/2019 20:00 Seattle Symphony Orchestra: Ludovic Morlot - Bach Mass In B Minor
    3/17/2019 14:00 Seattle Symphony Orchestra: Ludovic Morlot - Bach Mass In B Minor
    3/21/2019 19:30 Seattle Symphony Orchestra: Ludovic Morlot - Shostakovich Symphony No. 15
    3/23/2019 20:00 Seattle Symphony Orchestra: Ludovic Morlot - Shostakovich Symphony No. 15
    3/29/2019 20:00 Seattle Symphony Pops: Nick Hilscher - Glenn Miller Orchestra
    3/30/2019 20:00 Seattle Symphony Pops: Nick Hilscher - Glenn Miller Orchestra
    5/03/2019 20:00 Seattle Symphony Orchestra: Pablo Rus Broseta - Vivaldi & Telemann
    5/04/2019 20:00 Seattle Symphony Orchestra: Pablo Rus Broseta - Vivaldi & Telemann
    5/13/2019 19:30 Yann Tiersen

    CHILDREN / FAMILY

    9/29/2018 13:00 Caspar Babypants
    10/09/2018 20:00 Zeal & Ardor
    11/04/2018 16:00 Raffi

    BLUEGRASS

    9/25/2018 19:00 Northwest of Nashville
    10/16/2018 20:00 Old Salt Union
    10/31/2018 21:00 Billy Strings
    11/02/2018 19:00 Greensky Bluegrass & Lil Smokies
    11/03/2018 19:00 Greensky Bluegrass & Lil Smokies

    ALTERNATIVE

    9/23/2018 20:00 Mos Generator & Mount Saturn
    9/23/2018 19:30 Bullets & Octane
    9/23/2018 21:00 Parquet Courts
    9/24/2018 20:00 The National Parks
    9/24/2018 20:00 The Presets
    9/24/2018 19:00 Rise Against, AFI & Anti-Flag
    9/25/2018 20:00 Dot Comet, Lovely Colours & Earlier
    9/27/2018 20:00 The Devil Wears Prada
    9/27/2018 20:00 Youth Lagoon (Trevor Powers)
    9/28/2018 19:30 Theory Of A Deadman
    9/29/2018 19:30 SixTwoSeven
    9/29/2018 21:00 C-Tec & Deathline Int.
    9/29/2018 21:00 Mudhoney & The Scientists
    9/29/2018 20:30 Garbage
    9/29/2018 20:00 The Coronas
    9/30/2018 20:00 Shonen Knife
    10/01/2018 20:00 Van William & Allie Crow Buckley
    10/02/2018 20:00 We Were Promised Jetpacks
    10/02/2018 18:00 Dying Fetus
    10/02/2018 18:00 Blessthefall
    10/03/2018 20:00 We Were Promised Jetpacks
    10/03/2018 20:00 Michael Glabicki
    10/03/2018 20:00 Plastic Picnic
    10/04/2018 21:00 The Stone Foxes & Tango Alpha Tango
    10/05/2018 20:00 Enloe
    10/05/2018 20:00 Aaron Lewis
    10/05/2018 21:00 The Stone Foxes & Tango Alpha Tango
    10/05/2018 20:00 The Real McKenzies
    10/06/2018 20:00 Aaron Lewis
    10/06/2018 21:00 A Place to Bury Strangers
    10/06/2018 19:00 Tigers Jaw
    10/06/2018 19:00 Dream Wife
    10/07/2018 18:00 Aaron Lewis
    10/07/2018 20:00 She Wants Revenge
    10/07/2018 20:00 Beak
    10/08/2018 19:30 Cut Worms
    10/08/2018 20:00 Ty Segall & White Fence
    10/08/2018 19:30 Courtney Barnett
    10/09/2018 19:30 Aaron Lewis
    10/09/2018 19:00 Ghostland Observatory
    10/10/2018 20:00 Nick Lowe's Quality Rock & Roll Revue: Los Straitjackets
    10/11/2018 20:00 Puddle of Mudd
    10/11/2018 20:00 Strung Out
    10/11/2018 19:00 Emmure, Stick To Your Guns, Wage War & Sanction
    10/12/2018 21:00 Michael Nau and The Mighty Thread & Erin Rae
    10/12/2018 20:00 Tennis - The Band
    10/12/2018 21:00 Wayne Hancock & Dale Watson
    10/13/2018 21:00 Greyhounds & Gravelroad
    10/13/2018 21:00 Tom Misch
    10/15/2018 20:30 Good Old War, Beta Radio & Danny Black
    10/16/2018 20:00 Israel Nash
    10/16/2018 20:00 Agent Orange
    10/17/2018 19:00 Basement
    10/17/2018 20:00 KT Tunstall
    10/17/2018 20:00 Mothers
    10/17/2018 20:00 Borns
    10/18/2018 20:00 Henry Rollins
    10/18/2018 19:30 cleopatrick
    10/18/2018 20:00 The Ballroom Thieves
    10/19/2018 20:00 The Twilight Sad
    10/19/2018 20:00 Henry Rollins
    10/19/2018 21:00 Mercury Rev
    10/20/2018 18:00 Henry Rollins
    10/20/2018 21:00 King Khan and The Shrines
    10/20/2018 21:00 Lykke Li
    10/21/2018 19:00 Mayday Parade, This Wild Life & William Ryan Key
    10/21/2018 20:00 Brian Fallon
    10/22/2018 18:00 Real Friends
    10/23/2018 20:00 Arctic Monkeys
    10/24/2018 20:30 Ian Sweet
    10/24/2018 21:00 Porch Cat & North By North
    10/25/2018 21:00 Captured By Robots
    10/26/2018 20:30 Poppy
    10/26/2018 19:00 Bright Light Bright Light
    10/27/2018 18:00 Hellogoodbye
    10/27/2018 19:30 For King and Country
    10/27/2018 19:00 Ty Segall
    10/28/2018 20:00 Great Lake Swimmers
    10/29/2018 20:00 The Magic Numbers
    10/29/2018 21:00 Public Image Ltd
    10/30/2018 20:00 Tall Heights
    10/31/2018 18:00 After The Burial
    11/01/2018 21:00 Healthy Junkies & Dreadful Children
    11/01/2018 20:00 Tokyo Police Club
    11/02/2018 19:30 Andy Grammer
    11/02/2018 19:00 Plain White Tís
    11/03/2018 19:25 The Story So Far
    11/03/2018 19:00 Lucky Chops
    11/03/2018 20:00 Goo Goo Dolls
    11/04/2018 20:00 3OH!3 & Emo Nite
    11/04/2018 20:00 Of Montreal
    11/04/2018 19:00 Thrice
    11/05/2018 20:30 Reignwolf
    11/06/2018 20:00 Stryper
    11/06/2018 19:30 The Dirty Nil
    11/06/2018 20:00 Local H
    11/06/2018 19:30 The Black Lips & Iceage
    11/06/2018 20:00 Eric Hutchinson & The Believers
    11/07/2018 20:00 This Will Destroy You
    11/07/2018 18:30 Beartooth
    11/07/2018 20:00 The Menzingers & Daddy Issues
    11/08/2018 20:00 Dead Horses & Benjamin Jaffee
    11/08/2018 20:00 Cherub
    11/08/2018 20:00 The Devil Makes Three
    11/08/2018 20:00 The English Beat, The Selecter & Ranking Roger
    11/09/2018 20:00 The Wind & The Wave
    11/09/2018 21:00 Sir Sly & Joywave
    11/10/2018 21:00 Frankie Cosmos
    11/11/2018 19:30 Circa Survive
    11/11/2018 20:00 Lucero
    11/11/2018 20:00 The Devil Makes Three
    11/12/2018 20:00 As I Lay Dying
    11/12/2018 20:00 Claudio Simonetti's Goblin
    11/13/2018 20:00 Daughters
    11/16/2018 20:00 Blitzen Trapper
    11/18/2018 18:00 Good Charlotte
    11/20/2018 19:30 Estas Tonne
    11/21/2018 19:30 Robert DeLong
    11/21/2018 20:00 Phosphorescent
    11/24/2018 19:15 Julien Baker, Phoebe Bridgers & Lucy Dacus
    11/24/2018 20:00 The Tallest Man on Earth
    11/29/2018 19:00 Eve 6
    11/29/2018 20:00 Echo and the Bunnymen
    11/30/2018 21:00 Skating Polly & Potty Mouth
    11/30/2018 19:00 Owen
    11/30/2018 19:00 Pale Waves
    11/30/2018 18:30 Zeds Dead
    12/01/2018 20:00 Said The Sky
    12/04/2018 20:00 Suuns
    12/04/2018 19:30 Doyle
    12/06/2018 20:00 Whitey Morgan
    12/07/2018 19:00 Atreyu
    12/07/2018 19:30 VNV Nation
    12/08/2018 18:20 Versus
    12/11/2018 19:30 Saving Abel
    12/13/2018 20:00 The Slackers
    12/14/2018 20:00 Keys N Krates
    12/14/2018 20:00 Minus The Bear
    12/15/2018 20:00 Minus The Bear
    12/16/2018 19:30 The English Beat
    12/16/2018 20:00 Minus The Bear
    12/27/2018 20:00 Cracker
    1/23/2019 20:00 Cursive
    1/24/2019 20:00 Bayside
    1/25/2019 20:00 Cursive
    1/29/2019 20:00 The Lemon Twigs
    2/02/2019 20:00 Interpol
    2/08/2019 20:00 Cowboy Junkies
    3/20/2019 20:30 Cat Empire
    4/03/2019 20:00 James Bay

    50s / 60s ERA

    10/07/2018 19:00 Palisades